• 介绍食物以及价格的英语作文初一
  • 介绍食物以及价格的英语作文初一

    My favorite fruit is apple. Now the apple here is four yuan a kilo, crisp, sweet and delicious, with strong fruit aroma.

    In our supermarket, the ordinary bread is about four yuan a kilo, the slightly better bread is ten yuan a kilo, and the price is still relatively high.

    The celery here is three yuan a kilo, and the strawberries here are not seasonal fruits, So it's more expensive, about 15 yuan a catty

    关于苹果手机的英语作文